ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2020 წელს მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი პროექტები

/ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2020 წელს მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი პროექტები

ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2020  წელს მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია  61  პროექტი.

  1. „ლილია“ – (პროდიუსერი ი/მ გენო ცაავა, რეჟისორი – გენო ცაავა)
  2. „ზღვარზე“ – (პროდიუსერი შპს ,,ბენეფაქტორი”, დირექტორი – ზაზა მერაბიშვილი, რეჟისორი – ქეთევან ნოზაძე.)
  3. „მანგი“ – პროდიუსერი შპს ,,სტუდია კა”, მინდ.პირი ნუგზარ ნოზაძე, რეჟისორი – ქეთევან ნოზაძე.)
  4. „ჩვენ და ისინი“ – (პროდიუსერი შპს ,,შმორნერ ბრაზერსი”, დირექტორი – თინათინ ლორთქიფანიძე, რეჟისორი – იზა თითბერიზე.)
  5. „ნათლობა „იორდანეში“ “ – (პროდიუსერი შპს „სტუდია 99“, დირექტორი -კარინე სარდლიშვილი, რეჟისორი – მიხეილ კვირიკაძე.)
  6. „ამოიხედე“ – (პროდიუსერი შპს“სტუდია-99“, დირექტორი – კარინე სარდლიშვილი, რეჟისორი – ირინე ჯავახი.)
  7. Memento mori – (პროდიუსერი შპს“ჰემლოქ ფილმი”, დირექტორი – გიორგი ნინიკაშვილი, რეჟისორი – შოთა მესხაძე.)
  8. „ნათელმხილველი“ – (ი/მ დავით ჯიბაშვილი”, რეჟისორი – დავით ჯიბაშვილი.)
  9. „ფორტუნას მოლოდინში“ – (პროდიუსერი შპს „ნაკვალევი“, დირექტორი – ილია ბერია, რეჟისორი – ილია ბერია.)
  10. „ბუმერანგი“ – (პროდიუსერი შპს „ნაკვალევი“, დირექტორი – ილია ბერია, რეჟისორი – ილია ბერია.)
  11. „ცხენიანი კაცი“ – (პროდიუსერი შპს „აბკ სტუდია” დირექტორი – კარლო ჩიხრაძე, რეჟისორი – იოსებ თავართქილაძე.)
  12. „ფ-იგარო“ – (პროდიუსერი შპს „აბკ სტუდია“, დირექტორი – კარლო ჩიხრაძე, რეჟისორი – ანი ჟღენტი.)
  13. „კრიტიკი“ – (შპს „20 Step productions”, მინდ პირი – ვლადიმერ ჩიხრაძე – რეჟისორი- ეკატერინე ებიტაშვილი.)
  14. „საზღვარი“ – (შპს „20 Step productions“, მინდ.პირი – ვლადიმერ ჩიხრაზე, რეჟისორი – დავით ჯაფარიძე.)
  15. „წერილი“ – (შპს „20 Step productions“, მინდ.პირი – ვლადიმერ ჩიხრაზე, რეჟისორი – სალომე ჯუღელი.)
  16. „ევა+“ – (შპს „20 Step productions” მინდ.პირი – ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – დავით ნადირაშვილი.)
  17. „ქარიშხალი“ – (პროდიუსერი – შპს „20 Step productions, მინდ.პირი – ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – ალექსანდრე ჩხაიძე.)
  18. „დინჯად მოსიარულე“ – (პროდიუსერი ი/მ მარიამ ჯინჭარაძე, რეჟისორი – გიორგი ხარაძე.)
  19. ტელევიზორი“ – (პროდიუსერი ი/მ მარიამ ჯინჭარაძე, რეჟისორი – გოგა ციკოლია.)
  20. „სამშობლოსთვის და სტალინისთვის“ – (პროდიუსერი ი/მ მარიამ ჯინჭარაძე, რეჟისორი – ნიკა გაბუნია.
  21. „ვგიჟდები სიმაღლეებზე“ – (პროდიუსერი შპს „კინო ტექნიკა“ დირექტორი – ბადრი სიფრაშვილი, რეჟისორი – ნინა ხატიაშვილი.)
  22. „მართას ქვა“- (პროდიუსერი შპს“ ნათურა ფილმი“ დირექტორი – ციალა აბესაძე, რეჟისორი – კატალინა ბაქრაძე.)
  23. აქსელი“ – (პროდიუსერი შპს „ნათურა ფილმი“, დირექტორი – ციალა აბესაძე, რეჟისორი – ლევან უჩანეიშვილი.)
  24. „ევროინტეგრაცია“ – (პროდიუსერი შპს „ჭიაურელი ბრაზერს არტ სტუდიო“, დირექტორი – ანდრო ჭიაურელი, რეჟისორი – ანდრო ჭიაურელი.)
  25. „დღე და ღამე“ – (პროდიუსერი – შპს „პანიკა ფილმი“, დირექტორი – ანი კაშია, რეჟისორი – კოტე აბდუშელიშვილი.)
  26. „შავი აუდი“ – (პროდიუსერი შპს“ორნი“, დირექტორი – ლევან შუბაშვილი, რეჟისორი – ლევან შუბაშვილი.)
  27. „იოანე და პეტრე“ – (პროდიუსერი შპს „უანსმოლსტეპ პროდაქშენი“, დირექტორი – გიორგი ქარჩხაძე, რეჟისორი – ქუცნა ამირეჯიბი.)
  28. „სიმინდის ბიჭი“ – (პროდიუსერი შპს „სტუდია ამარჯა“, დირექტორი – ხათუნა ჩაგუნავა, რეჟისორი – გია დიასამიძე.)
  29. „იყო ადამიანი“ – (პროდიუსერი ი/მ ზვიად ციკოლია, რეჟისორი – ზვიად ციკოლია.)
  30. გარიყულები“ – (პროდიუსერი შპს „აკვარიუმ“, დირექტორი – ერეკლე ცინცაძე, რეჟისორი – თეა ვაწაძე.)
  31. „ქეთინო“ – (პროდიუსერი შპს „ტერა ინკოგნიტა ფილმს“, დირექტორი -ნატო სიხარულიძე, რეჟისორი – მიხეილ ჩარკვიანი.)
  32. „მაქსიმე“ – (პროდიუსერი „ტერა ინკოგნიტა ფილმს“, დირექტორი – გიორგი ქობალია, რეჟისორი – ირაკლი ფოჩხუა.)
  33. „მცხუნვარე მზე“ – (პროდიუსერი შპს“ტერა ინკოგნიტა ფილმს“, დირექტორი – გიორგი ქობალია, რეჟისორი – ნინო წიქარიძე.)
  34. „ღამის გუშაგი თვალთახედვიდან“ – (პროდიუსერი ი/მ ნინო ხუფენია, რეჟისორი – გიორგი ხუფენია.)
  35. ნიშნობა“ (პროდიუსერი ი/მ გიორგი თავაძე, რეჟისორი – გიორგი თავაძე.)
  36. უხერხემლო“ (პროდიუსერი შპს „Film Asylum”, დირექტორი – ვალერიან კირკიტაძე, რეჟისორი – გრიგოლ აბაშიძე.)
  37. „ჩაისუნთქე“ (პროდიუსერი შპს „ნუში ფილმი“ დირექტორი – თეკლე მაჭავარიანი, რეჟისორი -მელანო სოხაძე.)
  38. „ჩვენი სიყვარულის მერე“ (პროდიუსერი შპს „12“ დირექტორი – ვალერიან კირკიტაძე, რეჟისორი – ამირან დოლიძე.)
  39. ვაკუუმი“ – (პროდიუსერი შპს „12“, დირექტორი – თედო დოლიძე, რეჟისორი – თედო დოლიძე.)
  40. სუფრა“ – (პროდიუსერი შპს „ბი-აი-თი“ სტუდიო, დირექტორი -მარიამ ბიწაძე, რეჟისორი – მარიამ ბიწაძე.)
  41. „დიალოგი ტბის პირას“ – (პროდიუსერი შპს „ბი-აი-თი სტუდიო“, დირექტორი – მარიამ ბიწაძე, რეჟისორი – ივანე ბეგიაშვილი.)
  42. „ტოტოს უკანასკნელი დღეები“ – (პროდიუსერი შპს „ბი-აი-თი“ სტუდიო“ დირექტორი – მარიამ ბიწაძე, რეჟისორი – თორნიკე ტიკარაძე.)
  43. თევზი“ – (პროდიუსერი ი/მ გიორგი კვინტრაძე, რეჟისორი – იოსებ ბლიაძე.)
  44. „ჰეფი ენდ“ – (პროდიუსერი შპს „ტრავმა ფილმი“, დირექტორი – გიორგი გეთიაშვილი, რეჟისორი – გიორგი გეთიაშვილი.)
  45. „მაწონი“ – (შპს „დედ ლამა პროდაქშენ“, დირექტორი – ელადა დელიანიდი, რეჟისორი – მარინა კაზარიანი.)
  46. „შეფასების ძირითადი ინდიკატორი“ – შპს „დედ ლამა პროდაქშენ“, დირექტორი – ელადა დელიანიდი, რეჟისორი – ელადა დელიანიდი.)
  47. „პეპსი“ – (პროდიუსერი შპს „ფილმ ფაბრიკი“, დირექტორი – ბაგრატი დემურია, რეჟისორი – გრიგოლ ნოდია.)
  48. ცხვარი“ – (პროდიუსერი ი/მ ნოდარ მარშანიშვილი, რეჟისორი – ნოდარ მარშანიშვილი.)
  49. „მზეზე მაღლა“ (პროდიუსერი „1991 ფროდაქშენს“, დირექტორი – ანა ხაზარაძე, ნინო ჩიჩუა, რეჟისორი – გიორგი თოდრია.)
  50. „დაბრძანდით და ისიამოვნეთ“ – (შპს „ნიუდოკსფილმ“, დირექტორი – ნინუკა ქოიავა, რეჟისორი – მარიამ საღარეიშვილი.)
  51. „ივანე, ვირი „კოხტა“, ჩიტები და მიხეილი“ – (პროდიუსერი შპს „ცისფერი მთები“, დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია.)
  52. „გენერალური რეპეტიცია“ – (პროდიუსერი შპს „ნიუდოკსფილმი“, დირექტორი – ნინუკა ქოიავა, რეჟისორი – სანდრო ნავერიანი.)
  53. „შეკვეთა #113“ – (პროდიუსერი შპს „ახალი ქართული ფილმი+“ დირექტორი- ნიკოლოზ აბრამიშვილი, რეჟისორი – გრიგოლ ფალავანდიშვილი.)
  54. ყვავილები“ – (პროდიუსერი შპს „ახალი ქართული ფილმი+“, დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამიშვილი, რეჟისორი – დავით ქვარცხავა.)
  55. მკვდარი“ – (პროდიუსერი შპს „ახალი ქართული დილმი+“, დირექტორი- ნიკოლოზ აბრამიშვილი, რეჟისორი – გიორგი ანთიძე.)
  56. Z”- (პროდიუსერი შპს „Predator Films” დირექტორი – თამარ გოლავა, რეჟისორი – თამარ გოლავა.)
  57. „ყინულის ყვავილები“ – (პროდიუსერი ააიპ „კავშირი ოპიოდიკი“, დირექტორი მარიამ ჭაჭია, რეჟისორი – ნინო გოგუა.)
  58. აპლოდისმენტები“ – (პროდიუსერი შპს „არტ პარალელი“ დირექტორი თენგიზ თხილავა, რეჯისორი – მირანდა ნამიჭეიშვილი.)
  59. „მე დამხვრიტეს“ – (პროდიუსერი შპს „სინემაგია“, დირექტორი – გია კაჭარავა, რეჟისორი – გიორგი კაჭარავა.)
  60. „დამელოდე“ – (პროდიუსერი შპს „მეტრო ფილმ პროდაქშენს“, დირექტორი – ვასილ ქართველიშვილი, რეჟისორი – ვასილ ქართველიშვილი.)
  61. „ჰაერი ლურჯი აბრეშუმია“ – (პროდიუსერი შპს „სტუდია კედარი“, დირექტორი – ირინე ჟორდანია, რეჟისორი – ირინე ჟორდანია.)

ინფორმაცია პროექტების კომისიისთვის გადაცემის შესახებ გამოქვეყნდება ეროვნული კინოცენტრის ვებ-გვერდზე.

2020-03-13T18:11:46+00:00