2019 წლის პირველი სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოება

/2019 წლის პირველი სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოება

ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2019 წელს  პირველი სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია  26 (ოცდაექვსი)  პროექტი:

  1. ომის პატარძალი – (პროდიუსერი – შპს „დიოსკურია ფილმი“ დირექტორი – ირინა ბოკუჩავა. რეჟისორი – ირინა ბოკუჩავა.
  2. სარჩობელაზედ – (პროდიუსერი – შპს „არტ პარალელი“ დირექტორი – თენგიზ თხილავა. რეჟისორი – ალინა აბაშმაძე.)
  3. ყველა მოკლე დღე – (პროდიუსერი – შპს „საპროდიუსერო კომპანია მატასი“ დირექტორი – ალექსანდრე ჟღენტი. რეჟისორი – მაია არჩვაძე.)
  4. ლურჯი ღამეები – ( პროდიუსერი – შპს „Art Way Film” დირექტორი – ნინო ვარსიმაშვილი. რეჟისორი – რატი წითელაძე.)
  5. ის – (პროდიუსერი – შპს „New Way” დირექტორი – გაბრიელ რაზმაძე. რეჟისორი – გაბრიელ რაზმაძე.)
  6. სიბნელე ნათელ ფერებში – (პროდიუსერი – შპს „ალამდარი“ – ნინო დევდარიანი. რეჟისორი – გიორგი ვარსიმაშვილი.)
  7. დაბრუნება მოციქულთან – (პროდიუსერი – ი/მ ლელა წიფურია. რეჟისორი – ლელა წიფურია.)
  8. რაც ღმერთს სწამდა – (პროდიუსერი შპს „მიდი ფილმი“ დირექტორი – ქეთი კალანდარიშვილი. რეჟისორი – მარი გულბიანი.)
  9. უხელფასო შვებულება – (პროდიუსერი ააიპ „პილოტები“ დირექტორი – თამარ სულამანიძე. რეჟისორი – ნინა ხატიაშვილი.)
  10. ორმო – (პროდიუსერი შპს „ტერა ინკოგნიტო ფილმს“ – დირექტორი – ნატო სიხარულიძე. რეჟისორი – გიორგი ჩალაური.)
  11. კოჰაბიტატორი – (პროდიუსერი ი/მ ხათუნა ხუნდაძე. რეჟისორი – ხათუნა ხუნდაძე.)
  12. Easter-იკა – (პროდიუსერი შპს „გლაბერ“ დირექტორი – ელენე თავაძე. რეჟისორი – სოფიო ჭინჭარაული.)
  13. დიდი ძუ დათვი – (პროდიუსერი შპს „შემოქმედებითი საწარმოო გაერთიანება ლირა ფროდაქშენი“ დირექტორი – ლალი კიკნაველიძე. რეჟისორი – ლალი კიკნაველიძე)
  14. მოვა მაისი – (პროდიუსერი შპს „ახალი ქართული ფილმი+“ დირექტორი ნიკოლოზ აბრამიშვილი. რეჟისორი – ვალერიან კირკიტაძე.)
  15. ხელოვნური ცა – (პროდიუსერი შპს „ნათურა ფილმი“ დირექტორი – ციაკო აბესაძე. რეჟისორი – ანა სარუხანოვა.)
  16. ნახევარმთვარის სევდა – (პროდიუსერი შპს „1991 ფროდაქშენს“ დირექტორი – ნინო ჩიჩუა, ანა ხაზარაძე. რეჟისორი – გიორგი თოდრია.)
  17. პანოპტიკონი – (პროდიუსერი შპს „20 step productions” დირექტორი ვლადიმერ კაჭარავა. რეჟისორი – ჯორჯ სიხარულიძე.)
  18. ცხვარი – (პროდიუსერი შპს „თეიქს ფილმ“ დირექტორი – ქეთი დანელია, ნინო ჯინჭარაძე. რეჟისორი – მანანა მენაბდე.)
  19. ქალაქის ხმაური – (პროდიუსერი შპს „თეიქს ფილმ“ დირექტორი – ქეთი დანელია, ნინო ჯინჭარაძე. რეჟისორი – პაპუნა მოსიძე.)
  20. ოჯახური დრამა კეთილი დასასრულით – (პროდიუსერი შპს „ჯემინი“ დირექტორი – თინათინ ყაჯრიშვილი. რეჟისორი – ირინა გაჩეჩილაძე.)
  21. ტვირთი – (პროდიუსერი შპს“ჯემინი“ დირექტორი -თინათინ ყაჯრიშვილი. რეჟისორი – ანა იოსავა.)
  22. სამგლე – (პრდიუსერი შპს „არტიზმი“ დირექტორი – ლაშა ხალვაში. რეჟისორი – ივა ფეზუაშვილი.)
  23. ორ კედელს შორის – (შპს „არტიზმი“ დირექტორი – ლაშა ხალვაში. რეჟისორი – შალვა შენგელი.)
  24. წმინდა ელექტროენერგია – (შპს „ზანგო სტუდიო“ მინდ. პირი ირაკლი მეტრეველი. რეჟისორი -ვახტანგ კოტეტიშვილი.)
  25. აკვარიუმი – (შპს „რეაქტორმანქი ფილმს“ დირექტორი – თორნიკე ბზიავა. რეჟისორი – თორნიკე ბზიავა.)
  26. დასაწყისი – (შპს „აკვარიუმი 2008“ დირექტორი – ერეკლე ცინცაძე. რეჟისორი – გიორგი ქორქაშვილი.)

 

ინფორმაცია პროექტების კომისიისთვის გადაცემის შესახებ გამოქვეყნდება  ეროვნული კინოცენტრის ვებ-გვერდზე.

2020-01-06T17:02:57+00:00