მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე პროექტები

/მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე პროექტები

ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2019 წელს  მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია  59 (ორმოცდაცხრამეტი)  პროექტი:

  1. ის და ის (პროდიუსერი – შპს „შმორნერ ბრაზერსი“ დირექტორი – თინათინ ლორთქიფანიძე, რეჟისორი – იზა თითბერიძე).
  2. ემიგრანტები (პროდიუსერი – შპს „ჯი აი ფროდაქშენი“ დირექტორი – გურამ ლემონჯავა,  რეჟისორი – ილია ბერია).
  3.  ფორტუნას მოლოდინში (პროდიუსერი – შპს „ჯი აი ფროდაქშენი“ დირექტორი – გურამ ლემონჯავა, რეჟისორი – ილია ბერია).
  4. ზღვარზე (პროდიუსერი – შპს „ბენეფაქტორი“ დირექტორი – ზაზა მერაბიშვილი, რეჟისორი -ზაზა მერაბიშვილი).
  5. ცის სარქველთან  (პროდიუსერი  და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „გენო ცაავა“).
  6. შავი აუდი (პროდიუსერი – შპს „ორნი“ დირექტორის მინდობილი პირი  – ლევან შუბაშვილი, რეჟისორი – ლევან შუბაშვილი).
  7. ლილია (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „გენო ცაავა“).
  8. ყვავები (პროდიუსერი და რეჟისორი  – ინდივიდ/მეწარმე „დავით ქვარცხავა“).
  9. ოქროს მაძიებლები (პროდიუსერი – შპს “სოფიკო ფილმსი” დირექტორი –  სოფიო ჟვანია, რეჟისორი – გიორგი თავართქილაძე).
  10. მერის სიზმრები (პროდიუსერი – ინდივიდ/მეწარმე „ნინუკა ქოიავა“, რეჟისორი – ოთარ ბერძენიშვილი).
  11. შავი ზღვა (პროდიუსერი – ინდივიდ/მეწარმე – „ნინუკა ქოიავა“, რეჟისორი – თინათინ ემირიძე).
  12. სიმღერა – სიცოცხლის საგალობელი (პროდიუსერი – შპს „ცისფერი მთები“ დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია).
  13. ივანე, ვირი კოხტა, ჩიტები და მიხეილი (პროდიუსერი – შპს „ცისფერი მთები“ დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია).
  14. ჭა (პროდიუსერი – შპს „ცისფერი მთები“ დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია).
  15. ბაბუაწვერების მდელო (პროდიუსერი – ააიპ „იდეა ჯი“ დირექტორი – ნინა ხატიაშვილი, რეჟისორი – ნინა ხატიაშვილი).
  16. ბაბუაჩემის ჩემოდანი (პროდიუსერი – შპს „სტუდია კედარი” დირექტორი – ირინე ჟორდანია, რეჟისორი – ირინე ჯავახიძე).
  17.  ნათელამხილველი (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „დავით ჭაბაშვილი).
  18. დემარკაცია (პროდიუსერი – შპს „პრედატორ ფილმი“ დირექტორი – თამარ გოლავა, რეჟისორი – ბუბა (ბიძინა) გოგიბერიძე).
  19.  რუსული ჩექმები (პროდიუსერი – შპს “პრედატორ ფილმი” დირექტორი – თამარ გოლავა,  რეჟისორი – თამარ გოლავა).
  20.  ამბავი ერთი კაცისა (პროდიუსერი – შპს „სტუდია 99“ დირექტორი – კარინე სარდლიშვილი, რეჟისორი – ლიანა ციხისელი).
  21.  სუროგატი (პროდიუსერი – შპს „არტ პარალელი“ დირექტორი – თენგიზ თხილავა,  რეჟისორი  –  გიორგი ქასრაშვილი).
  22.  ჩატვირთვა (პროდიუსერი  – შპს  „დიგითალ ქითჩენ ფილმსი“ დირექტორი – ლუკა ბერაძე,  რეჟისორი  – გიორგი წილოსანი).
  23. თანაგრძნობა (პროდიუსერი – შპს  “ზვიად ციკოლია წარმოგიდგენთ“დირექტორი -ზვიად ციკოლია,  რეჟისორი – ზვიად ციკოლია).
  24. სტიქია – ადამიანი (პროდიუსერი – შპს „არტროუდ“ დირექტორი – ავთანდილ გოქაძე, რეჟისორი – ავთანდილ გოქაძე).
  25. მე დამხვრიტეს  (პროდიუსერი – შპს „სინემაგია“ დირექტორი –  გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი  – გიორგი კაჭარავა).
  26.  საზამთრო და ნესვი (პროდიუსერი – შპს „სინემაგია“ დირექტორი – გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი  – გიორგი კაჭარავა).
  27.  ის აღარ ბრუნავს (პროდიუსერი – შპს „სინემაგია“ დირექტორი –  გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი  – გიორგი კაჭარავა).
  28.  გუშაგები (პროდიუსერი – შპს „ორნი“ დირექტორი – თინიკო ნადირაშვილი, რეჟისორი – სანდრო სულაძე).
  29. #26 (პროდიუსერი –  შპს „მილიმეტრ ფილმი“ დირექტორი – დავით უჯმაჯურიძე, რეჟისორი – გვანცა მეფარიშვილი).
  30. შიში (პროდიუსერი – შპს „ახალი ქართული ფილმი+“ დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი – დავით გუჯაბიძე).
  31. სიჩუმე, რომელიც ნაბიჯით იზომება  (პროდიუსერი – შპს „ახალი ქართული ფილმი +“ დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი – გიორგი  გოგიბერიძე).
  32. ცხენიანი კაცი (პროდიუსერი – შპს „ახალი ქართული ფილმი +“ დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი – იოსებ თავართილაძე, დათო თავართქილაძე).
  33. კომისარიატი (პროდიუსერი – შპს „პანიკა ფილმსი“ დირექტორი – ანი კაშია, რეჟისორი -კოტე აბდუშელიშვილი).
  34. აილამ (პროდიუსერი – შპს „პანიკა ფილმსი“ დირექტორი – ანი კაშია,   რეჟისორი -გიორგი ქორიძე).
  35. პაპანაქება (პროდიუსერი -შპს  „ნუში ფილმი“ დირექტორი –  თეკლე მაჭავარიანი, რეჟისორი – თორნიკე გოგრიჭიანი).
  36. შუშის კუნთი (პროდიუსერი – შპს „ნუში ფილმი“ დირექტორი – თეკლე მაჭავარიანი, რეჟისორი – ვაჟიკო ჩაჩხიანი).
  37. აუზი (პროდიუსერი – შპს „ტერა ინკოგნიტო ფილმს“ დირექტორი – ნატო სიხარულიძე, რეჟისორი – სალომე ლაცაბიძე).
  38. მეზობელი (პროდიუსერი – შსგ „მეტრო ფილმ ფროდაქშენი“ დირექტორი – მაია გურაბანიძე,  რეჟისორი – დათო ბორჩხიძე).
  39. ნიშნობა (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „გიორგი თავაძე“).
  40. მართას ქვა (პროდიუსერი – შპს  „ნათურა ფილმი“ დირექტორი – ციალა აბესაძე, რეჟისორი – კატალინა ბაქრაძე).
  41. აქსელი (პროდიუსერი – შპს „ნათურა ფილმი“ დირექტორი – ციალა აბესაძე, რეჟისორი – ლევან უჩანეიშვილი).
  42. ელ ფრაკასო (პროდიუსერი – შპს „თოკო-ეკე“ დირექტორი -თორნიკე კოპლატაძე, რეჟისორი – თორნიკე კოპლატაძე).
  43. მემკვიდრეობა (პროდიუსერი – შპს „რამონა“ დირექტორი – ვახტანგ სულაქველიძე, რეჟისორი – თევდორე გოგოლაძე).
  44. გადაბარგება (პროდიუსერი –  ინდივიდ/მეწარმე „ნიკა მეშველიანი,  რეჟისორი – ზაზა ნოზაძე).
  45. დაზიანება (პროდიუსერი –  შპს „ლაინ ჯგუფი“ დირექტორი – თეა ბეგიაშვილი, რეჟისორი – ივანე ბეგიაშვილი).
  46. მოხუცი კონსტანტინე (პროდიუსერი – შპს „მფროდაქშენი“ დირექტორი – ხატია ხოსროშვილი, რეჟისორი – ზურაბ მენთეშაშვილი).
  47. მატანგა (პროდიუსერი – შპს „მფროდაქშენი“ დირექტორი – ხატია ხოსროშვილი, რეჟისორი – ზურაბ მენთეშაშვილი).
  48. ძარცვა თბილისურად (პროდიუსერი – შპს „ნალი“ დირექტორი – ირაკლი სოლომანაშვილი, რეჟისორი – ვახტანგ ვარაზი).
  49. “ ქვრივი (ოხარ)“ (პროდიუსერი – შპს „თეთნულდი“ დირექტორის მინდ/პირი – იოსებ ჯაჭვლიანი, რეჟისორი – იოსებ ჯაჭვლიანი).
  50. ფოთოლცვენა (პროდიუსერი – შპს „ფესვები“ დირექტორი – მაია ბარბაქაძე, რეჟისორი – ლევან ხარაიძე).
  51. ჭაღი (პროდიუსერი – შპს „ლოკოკინა“ დირექტორი – ალექსანდრე კვატაშიძე, რეჟისორი – ალექსანდრე კვატაშიძე).
  52. ოდისევსის დაბრუნება (პროდიუსერი – შპს „სინეტექი“ დირექტორის მინდ/პირი – ზურაბ მაღალაშვილი, რეჟისორი – ნიკოლოზ კობალავა).
  53. მიახლოება (პროდიუსერი – შპს „აბკ სტუდია“ დირექტორის მინდ/პირი – კარლო ჩიხრაძე, რეჟისორი – პაპუნა მოსიძე).
  54. მკვდარი სახლის ჩანაწერები (პროდიუსერი – შპს „არტვეი ფილმ“ დირექტორი – ნინო ვარსიმაშვილი, რეჟისორი – რატი წითელაძე).
  55. მემკვიდრეობა (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორი – ვლადიმერ კაჭარავა, რეჟისორი – ედმონდ მინაშვილი).
  56. უპატრონო საყდრები (პროდიუსერი – შსგ „ლირა ფროდაქშენი“ დირექტორი – ლალი კიკნაველიძე, რეჟისორი – ლალი კიკნაველიძე).
  57. საზღვარი (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორის მინდ/პირი ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – დავით ჯაფარიძე).
  58. წრე (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორის მინდ/პირი ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – დავით ჯაფარიძე).
  59. წერილი (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორის მინდ/პირი ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – სალომე ჯუღელი).

ინფორმაცია პროექტების კომისიისთვის გადაცემის შესახებ გამოქვეყნდება  ეროვნული კინოცენტრის ვებ-გვერდზე.

By |2019-08-02T17:44:06+00:00ივლისი 22nd, 2019|გამორთულია კომენტარი ჩანაწერზე: მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე პროექტები

About the Author: