მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

/მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე შემდეგი  59 (ორმოცდაცხრამეტი)  პროექტი გადაეცა საექსპერტო კომისიას:

  1. ის და ის (პროდიუსერი – შპს  „შმორნერ ბრაზერსი“ დირექტორი – თინათინ ლორთქიფანიძე, რეჟისორი – იზა თითბერიძე).
  2.  ემიგრანტები  (პროდიუსერი-შპს „ჯი აი ფროდაქშენი“ დირექტორი – გურამ ლემონჯავა,  რეჟისორი – ილია ბერია).
  3. 3.ფორტუნას მოლოდინში  (პროდიუსერი – შპს „ჯი აი ფროდაქშენი“ დირექტორი – გურამ ლემონჯავა, რეჟისორი – ილია ბერია).
  4. ზღვარზე  (პროდიუსერი – შპს „ბენეფაქტორი“ დირექტორი – ზაზა მერაბიშვილი, რეჟისორი -ზაზა მერაბიშვილი).
  5. ცის სარქველთან   (პროდიუსერი  და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „გენო ცაავა“).
  6. შავი აუდი  (პროდიუსერი – შპს „ორნი“ დირექტორის მინდობილი პირი  – ლევან შუბაშვილი, რეჟისორი – ლევან შუბაშვილი).
  7. ლილია  (პროდიუსერი  და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „გენო ცაავა“).
  8. ყვავები (პროდიუსერი  და რეჟისორი  – ინდივიდ/მეწარმე „დავით ქვარცხავა“).
  9. ოქროს მაძიებლები  (პროდიუსერი- შპს  “სოფიკო ფილმსი” დირექტორი –  სოფიო ჟვანია, რეჟისორი – გიორგი თავართქილაძე).
  10. მერის სიზმრები(პროდიუსერი – ინდივიდ/მეწარმე „ნინუკა ქოიავა“,  რეჟისორი – ოთარ ბერძენიშვილი).
  11. შავი ზღვა(პროდიუსერი  – ინდივიდ/მეწარმე – „ნინუკა ქოიავა“, რეჟისორი – თინათინ ემირიძე).
  12. სიმღერა – სიცოცხლის საგალობელი  (პროდიუსერი – შპს „ცისფერი მთები“ დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია).
  13. ივანე, ვირი კოხტა, ჩიტები და მიხეილი(პროდიუსერი – შპს „ცისფერი მთები“ დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია).
  14. ჭა (პროდიუსერი – შპს „ცისფერი მთები“ დირექტორი – ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია).
  15. ბაბუაწვერების მდელო  (პროდიუსერი-ააიპ „იდეა ჯი“ დირექტორი – ნინა ხატიაშვილი,  რეჟისორი – ნინა ხატიაშვილი).
  16. ბაბუაჩემის ჩემოდანი  (პროდიუსერი – შპს „სტუდია კედარი” დირექტორი – ირინე ჟორდანია,  რეჟისორი – ირინე ჯავახიძე).
  17. 17.ნათელამხილველი  (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „დავით ჭაბაშვილი).
  18. 18.დემარკაცია  (პროდიუსერი – შპს „პრედატორ ფილმი“ დირექტორი – თამარ გოლავა, რეჟისორი – ბება (ბიძინა) გოგიბერიძე).
  19. 19.რუსული ჩექმები (პროდიუსერი – შპს  “პრედატორ ფილმი” დირექტორი – თამარ გოლავა,  რეჟისორი – თამარ გოლავა).
  20. 20.ამბავი ერთი კაცისა(პროდიუსერი – შპს „სტუდია 99“ დირექტორი – კარინე სარდლიშვილი,  რეჟისორი – ლიანა ციხისელი).
  21. 21.სუროგატი  (პროდიუსერი – შპს „არტ პარალელი“ დირექტორი – თენგიზ თხილავა,  რეჟისორი  –  გიორგი ქასრაშვილი).
  22. 22.ჩატვირთვა   (პროდიუსერი  – შპს  „დიგითალ ქითჩენ ფილმსი“ დირექტორი – ლუკა ბერაძე,  რეჟისორი  – გიორგი წილოსანი).
  23. 23.თანაგრძნობა  (პროდიუსერი – შპს  “ზვიად ციკოლია წარმოგიდგენთ“დირექტორი -ზვიად ციკოლია,  რეჟისორი – ზვიად ციკოლია).
  24. 24.სტიქია – ადამიანი (პროდიუსერი – შპს „არტროუდ“ დირექტორი – ავთანდილ გოქაძე,  რეჟისორი – ავთანდილ გოქაძე).
  25. 25. მე  დამხვრიტეს    (პროდიუსერი- შპს „სინემაგია“ დირექტორი –  გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი  – გიორგი კაჭარავა).
  26. 26.საზამთრო და ნესვი (პროდიუსერი – შპს „სინემაგია“ დირექტორი –  გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი  – გიორგი კაჭარავა).
  27. 27.ის აღარ ბრუნავს  (პროდიუსერი – შპს „სინემაგია“ დირექტორი –  გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი  – გიორგი კაჭარავა).
  28. 28.გუშაგები (პროდიუსერი – შპს „ორნი“ დირექტორი – თინიკო ნადირაშვილი,  რეჟისორი – სანდრო სულაძე).
  29.  #26   (პროდიუსერი –  შპს „მილიმეტრ ფილმი“ დირექტორი – დავით უჯმაჯურიძე, რეჟისორი – გვანცა მეფარიშვილი).
  30.  შიში  (პროდიუსერი – შპს „ახალი ქართული ფილმი+“ დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი – დავით გუჯაბიძე).
  31.  სიჩუმე,  რომელიც ნაბიჯით იზომება  (პროდიუსერი – შპს „ახალი ქართული ფილმი +“ დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი – გიორგი  გოგიბერიძე).
  32.  ცხენიანი კაცი  (პროდიუსერი – შპს „ახალი ქართული ფილმი +“ დირექტორი – ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი – იოსებ თავართილაძე, დათო თავართქილაძე).
  33.  კომისარიატი  (პროდიუსერი – შპს „პანიკა ფილმსი“ დირექტორი – ანი კაშია, რეჟისორი -კოტე აბდუშელიშვილი).
  34.  აილამ  (პროდიუსერი – შპს „პანიკა ფილმსი“ დირექტორი – ანი კაშია,   რეჟისორი -გიორგი ქორიძე).
  35.  პაპანაქება  (პროდიუსერი -შპს  „ნუში ფილმი“ დირექტორი –  თეკლე მაჭავარიანი, რეჟისორი – თორნიკე გოგრიჭიანი).
  36.  შუშის კუნთი  (პროდიუსერი – შპს „ნუში ფილმი“ დირექტორი – თეკლე მაჭავარიანი, რეჟისორი – ვაჟიკო ჩაჩხიანი).
  37.  აუზი  (პროდიუსერი – შპს „ტერა ინკოგნიტო ფილმს“ დირექტორი – ნატო სიხარულიძე, რეჟისორი – სალომე ლაცაბიძე).
  38.  მეზობელი  (პროდიუსერი – შსგ „მეტრო ფილმ ფროდაქშენი“ დირექტორი – მაია გურაბანიძე,  რეჟისორი – დათო ბორჩხიძე).
  39.  ნიშნობა  (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდივიდ/მეწარმე „გიორგი თავაძე“).
  40. მართას ქვა  (პროდიუსერი – შპს  „ნათურა ფილმი“ დირექტორი – ციალა აბესაძე, რეჟისორი – კატალინა ბაქრაძე).
  41. აქსელი  (პროდიუსერი – შპს „ნათურა ფილმი“ დირექტორი – ციალა აბესაძე, რეჟისორი – ლევან უჩანეიშვილი).
  42. ელ ფრაკასო  (პროდიუსერი – შპს „თოკო-ეკე“ დირექტორი -თორნიკე კოპლატაძე, რეჟისორი – თორნიკე კოპლატაძე).
  43. მემკვიდრეობა  (პროდიუსერი – შპს „რამონა“ დირექტორი – ვახტანგ სულაქველიძე, რეჟისორი – თევდორე გოგოლაძე).
  44.  გადაბარგება  (პროდიუსერი –  ინდივიდ/მეწარმე „ნიკა მეშველიანი,რეჟისორი – ზაზა ნოზაძე).
  45.  დაზიანება  (პროდიუსერი –  შპს „ლაინ ჯგუფი“ დირექტორი – თეა ბეგიაშვილი, რეჟისორი – ივანე ბეგიაშვილი).
  46. მოხუცი კონსტანტინე  (პროდიუსერი – შპს „მფროდაქშენი“ დირექტორი – ხატია ხოსროშვილი, რეჟისორი – ზურაბ მენთეშაშვილი).
  47. მატანგა (პროდიუსერი – შპს „მფროდაქშენი“ დირექტორი – ხატია ხოსროშვილი, რეჟისორი – ზურაბ მენთეშაშვილი).
  48. ძარცვა თბილისურად  (პროდიუსერი – შპს „ნალი“ დირექტორი – ირაკლი სოლომანაშვილი, რეჟისორი – ვახტანგ ვარაზი).
  49. “ ქვრივი (ოხარ)“  (პროდიუსერი – შპს „თეთნულდი“ დირექტორის მინდ/პირი – იოსებ ჯაჭვლიანი, რეჟისორი – იოსებ ჯაჭვლიანი).
  50. ფოთოლცვენა  (პროდიუსერი – შპს „ფესვები“ დირექტორი – მაია ბარბაქაძე, რეჟისორი – ლევან ხარაიძე).
  51. ჭაღი  (პროდიუსერი – შპს „ლოკოკინა“ დირექტორი – ალექსანდრე კვატაშიძე, რეჟისორი – ალექსანდრე კვატაშიძე).
  52. ოდისევსის დაბრუნება  (პროდიუსერი – შპს „სინეტექი“ დირექტორის მინდ/პირი – ზურაბ მაღალაშვილი, რეჟისორი – ნიკოლოზ კობალავა).
  53. მიახლოება  (პროდიუსერი – შპს „აბკ სტუდია“ დირექტორის მინდ/პირი – კარლო ჩიხრაძე, რეჟისორი – პაპუნა მოსიძე).
  54. მკვდარი სახლის ჩანაწერები  (პროდიუსერი – შპს „არტვეი ფილმ“ დირექტორი – ნინო ვარსიმაშვილი, რეჟისორი – რატი წითელაძე).
  55. მემკვიდრეობა (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორი – ვლადიმერ კაჭარავა, რეჟისორი – ედმონდ მინაშვილი).
  56. უპატრონო საყდრები  (პროდიუსერი – შსგ „ლირა ფროდაქშენი“ დირექტორი – ლალი კიკნაველიძე, რეჟისორი – ლალი კიკნაველიძე).
  57. საზღვარი  (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორის მინდ/პირი ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – დავით ჯაფარიძე).
  58. წრე  (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორის მინდ/პირი ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – დავით ჯაფარიძე).
  59. წერილი  (პროდიუსერი – შპს “20 Steps Productions” დირექტორის მინდ/პირი ვლადიმერ ჩიხრაძე, რეჟისორი – სალომე ჯუღელი).

საექსპერტო კომისიის წევრები :

  1. გია ბარაბაძე – რეჟისორი;
  2. თორნიკე ბზიავა- რეჟისორი;
  3. გურამ ღონღაძე – თეატრის რეჟისორი;
  4. მარგალიტა ზუბაშვილი – რეჟისორი;
  5. თეო ხატიაშვილი – კინომცოდნე;

პროექტების პრეზენტაცია და გასაუბრება ავტორებთან ჩატარდება ა/წ  10-დან  13 სექტემბრამდე.

იხილეთ ბრძანება  და შეფასების კრიტერიუმები.

By |2019-08-02T17:56:35+00:00აგვისტო 2nd, 2019|გამორთულია კომენტარი ჩანაწერზე: მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019 წლის წარმოების დაფინანსების კონკურსში მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

About the Author: