სადებიუტო სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წლების წარმოების დაფინანსების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

/სადებიუტო სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წლების წარმოების დაფინანსების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

სადებიუტო სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წლების წარმოების დაფინანსების კონკურსის მონაწილე შემდეგი 32 (ოცდათორმეტი) პროექტი გადაეცა საექსპერტო კომისიას:

  1. რეალური არსებები (პროდიუსერი – შპს „1დროფ ფილმი“ კახაბერ მაჭარაშვილი, რეჟისორი -ვახტანგ ჯაჯანიძე).
  2. გაუმარჯოს (პროდიუსერი – შპს „ალამდარი“ ნინო დევდარიანი,  რეჟისორი – გიორგი ვარსიმაშვილი).
  3. ისტერია (პროდიუსერი – შპს „Glaber” ელენე თავაძე, რეჟისორი – სოფიო ჭინჭარაული).
  4. დროებითი ჭერი (პროდიუსერი – შპს „ნათურა ფილმი“ ციალა აბესაძე, რეჟისორი – გიორგი ქობალია).
  5. დიოსკურია ზღვაში ჩაძირული ქალაქია (პროდიუსერი – შპს „ბათუმის საავტორო ფილმების დამოუკიდებელი სტუდია“ სულხან თურმანიძე, რეჟისორი – სოსო სტურუა).
  6. ბებო (პროდიუსერი – შპს „ბათუმის საავტორო ფილმების დამოუკიდებელი სტუდია“ სულხან თურმანიძე, რეჟისორი – ნიკოლოზ მიქაძე გიორგაძე).
  7. ის (პროდიუსერი – შპს “NEW Wave” გაბრიელ რაზმაძე, რეჟისორი – გაბრიელ რაზმაძე).
  8. ომის პატარძალი (პროდიუსერი – შპს „დიოსკურია ფილმი“ ირინა ბოკუჩავა, რეჟისორი – ირინა ბოკუჩავა).
  9. კოჰაბიტატორი (პროდიუსერი – სს „ქართული ფილმი“ ხათუნა ხუნდაძე, რეჟისორი – ხათუნა ხუნდაძე).
  10. ყველაზე მოკლე დღე (პროდიუსერი – შპს „საპროდიუსერო კომპანია მატასი“ ალექსანდრე ჟღენტი, რეჟისორი – მაია არჩვაძე).
  11. უდაბნოს მირაჟი (პროდიუსერი – შპს „მიდი ფილმი“ ქეთევან კალანდარიშვილი, რეჟისორი – მარი გულბიანი).
  12. როცა 17 წლის ხარ (პროდიუსერი – შპს „თეიქს ფილმი“ ქეთევან დანელია, რეჟისორი – გიორგი მუხაძე).
  13. ტბალი (პროდიუსერი – შპს „ბორდერ გეიმს“ ქეთევან დანელია, თეკლა მაჭავარიანი, რეჟისორი – ელენე მიქაბერიძე).
  14. მცხუნვარე აგვისტო (პროდიუსერი და რეჟისორი – შპს „პალესტრა“ თეიმურაზ ცავა).
  15. დიდი ძუ დათვი (პროდიუსერი – შსგ „ლირა ფროდაქშენი“ ლალი კიკნაველიძე, რეჟისორი – ლალი კიკნაველიძე).
  16. მაკრატელი (პროდიუსერი – შპს „აკვარიუმი 2008“ ერეკლე ცინცაძე, რეჟისორი – გიორგი ქორქაშვილი).
  17. ნახევარმთვარის სევდა (პროდიუსერი – შპს „1991 ფროდაქშენს“ ანა ხაზარაძე, ნინო ჩიჩუა, რეჟისორი – გიორგი თოდრია).
  18. რესპუბლიკა – 47 (პროდიუსერი – შპს „სილქ ფაქტორი სტუდიო“ გიორგი ხაინდრავა, რეჟისორი – დავით აფხაიძე).
  19. დაბრუნება მოციქულთან (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდ/მეწარმე „ლელა წიფურია“).
  20. ქორწილი ჩემს ქუჩაზე (პროდიუსერი – შპს „20 Steps Productions” ვლადიმერ კაჭარავა, რეჟისორი – შოთა გამისონია).
  21. პანაპტიკონი (პროდიუსერი – შპს „20 Steps Productions” ვლადიმერ კაჭარავა, რეჟისორი – ჯორჯ სიხარულიძე).
  22. ღრუბლებიანი შპალერი (პროდიუსერი – ააიპ „იდეა.ჯი“ ნინა ხატიაშვილი, რეჟისორი – ნინა ხატიაშვილი).
  23. მოხვეწე (პროდიუსერი – შპს „აბკ სტუდია“ კარლო ჩიხრაძე, რეჟისორი – დათო შონია).
  24. ხელოვნური ცა (პროდიუსერი – შპს „ნათურა ფილმი“ ციალა აბესაძე, რეჟისორი – ანა სარუხანოვი).
  25. მედეას რჩეული (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდ/მეწარმე „გიორგი თავაძე“).
  26. ნაცრისფერი ცა (პროდიუსერი – შპს „პარაშუტი“ კონსტანტინე კალანდაძე, რეჟისორი – ეკატერინე ჭელიძე).
  27. სამგლე (პროდიუსერი – შპს „არტიზმი“ ლაშა ხალვაში, რეჟისორი – იოანე ფეზუაშვილი).
  28. აკვარიუმი (პროდიუსერი – შპს „REACTORMONKEY” თორნიკე ბზიავა, რეჟისორი – თორნიკე ბზიავა).
  29. ცარიელი სახლი (პროდიუსერი – შპს „არტვეი ფილმ“ ნინო ვარსიმაშვილი, რეჟისორი – რატი წითელაძე).
  30. მოვა მაისი (პროდიუსერი – შპს „FILM ASYLUM” ნიკა გუგუშვილი, რეჟისორი – ვალერიან კირკიტაძე).
  31. დიდი შესვენება (პროდიუსერი – შპს „მილიმეტრ ფილმი“ დავით უჯმაჯურიძე, რეჟისორი – დათა ფირცხალავა).
  32. ივდიანეს შემოდგომა  (პროდიუსერი და რეჟისორი – ინდ/მეწარმე „თამთა გაბრიჩიძე“).

საექსპერტო კომისიის წევრები :

  1. თინათინ გურჩიანი – რეჟისორი (კომისიის თავმჯდომარე);
  2. ანნა ძიაპშიპა – პროდიუსერი (თავმჯდომარეს მოადგილე);
  3. სოფია ბაბლუანი – სცენარისტი/რეჟისორი;
  4. დავით გაბუნია – დრამატურგი;
  5. დავით გურგენიძე – პროდიუსერი/კინოკრიტიკოსი;
  6. ალეკო ცაბაძე – რეჟისორი;
  7. რატი (ონელი) ჯებაშვილი – პროდიუსერი/რეჟისორი.

პირველი ტური (გასაუბრება პროექტების ავტორებთან) ჩატარდება ა/წ  1-დან 4 ივლისამდე.

 

 

By |2019-06-12T20:04:44+00:00მაისი 23rd, 2019|გამორთულია კომენტარი ჩანაწერზე: სადებიუტო სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წლების წარმოების დაფინანსების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

About the Author: