1. “112” (პროდიუსერი – შპს “ბენეფაქტორი” ზაზა მერაბიშვილი, რეჟისორი- ზაზა მერაბიშვილი, სცენარის ავტორი – ზაზა მერაბიშვილი ).
2. სიმართლისა და დღესასწაულის თეატრი (პროდიუსერი -შპს “ვარს-სტუდიო” თორნიკე ღლონტი, რეჟისორი – გიორგი ვარსიმაშვილი, სცენარის ავტორი-გიორგი ვარსიმაშვილი).
3. ოქროს მაძიებლები (პროდიუსერი – ააიპ “ლალხორი” სპარტაკ ფარჯიანი, რეჟისორი – სპარტაკ ფარჯიანი, სცენარის ავტორი – სპარტაკ ფარჯიანი ).
4. ბორის კახიანი (პროდიუსერი – ააიპ “ლალხორი” სპარტაკ ფარჯიანი , რეჟისორი – სპარტაკ ფარჯიანი, სცენარის ავტორი – სპარტაკ ფარჯიანი).
5. რკინის ცა (პროდიუსერი – შპს “ბიმარკ სტუდიო” გვანცა მეფარიშვილი, რეჟისორი – გვანცა მეფარიშვილი, სცენარის ავტორი – გვანცა მეფარიშვილი ).
6. მარი (პროდიუსერი -შპს “აბკ სტუდია” კარლო ჩიხრაძე , რეჟისორი – ლევან შუბაშვილი, სცენარის ავტორი – არჩილ შუბაშვილი).
7. რა სურს რუსეთს? (პროდიუსერი – ააიპ “ტვ ფილმ სტუდიო” თომა ჩაგელიშვილი, რეჟისორი- თომა ჩაგელიშვილი, სცენარის ავტორი – თომა ჩაგელიშვილი ).
8. სამი ურო (პროდიუსერი – შპს “სტუდია – 99” კარინე სარდლიშვილი, რეჟისორი- გიორგი ბართაია, სცენარის ავტორი – თამარ ბართაია ).
9. ლუკა (პროდიუსერი – შპს “ჯი აი პროდაქშენი” გურამ ლემონჯავა, რეჟისორი – ილია ბერია, სცენარის ავტორი – ილია ბერია ).
10. როგორ გავხდე ქართველი (პროდიუსერი – შპს “ებც ფილმ სტუდიო” გიორგი ჯეჯია, რეჟისორი – ნათია არაბული-ვეგერი, სცენარის ავტორი – ნინო ჩუტკერაშვილი ).
11. დაშლა-არმოშლა (პროდიუსერი -შპს “თოკო-ეკე” თორნიკე კოპლატაძე,რეჟისორი – თორნიკე კოპლატაძე, სცენარის ავტორი – ერეკლე კოპლატაძე ).
12. ყოველთა ქართველთა მსოფლიო კონგრესი (პროდიუსერი – ინდ/მეწარმე გენო ცაავა, რეჟისორი- გენო ცაავა, სცენარის ავტორი -გენო ცაავა ).
13. აზნაშ ლამან (პროდიუსერი -შპს “ბი-აი თი სტუდიო” მარიამ ბიწაძე, რეჟისორი – ნონა გიუნაშვილი, სცენარის ავტორი – ნონა გიუნაშვილი ).
14. სინემანია (პროდიუსერი -შპს “აკრობატი” ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი, რეჟისორი – ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი, სცენარის ავტორი – გივი ოდიშარია ).
15. და სხვები (პროდიუსერი -შპს “სტუდია 1,2,3” გიორგი ტეტიაშვილი , რეჟისორი – დავით გურგულია, სცენარის ავტორი – დავით გურგულია).
16. წრე (პროდიუსერი -ინდ/მეწარმე რატი რეხვიაშვილი, რეჟისორი – ალექსანდრე რეხვიაშვილი, სცენარის ავტორი – ალექსანდრე რეხვიაშვილი ).
17. ოპერაცია “გოლგოთა” პერესტროიკის ნამდვილი ისტორია (პროდიუსერი – ინდ/მეწარმე “ქუცნა ამირეჯიბი”, რეჟისორი – ქუცნა ამირეჯიბი, სცენარის ავტორი – ქუცნა ამირეჯიბი ).
18. ხელოსანი თუ ხელოვანი (პროდიუსერი -ფ/პირი ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი-გიორგი ცხვედიანი, სცენარის ავტორი -გიორგი ცხვედიანი ).
19. ცხოვრება თეატრში (პროდიუსერი -შპს “ლაკუმი” კონსტანტინე ესაძე, რეჟისორი – კონსტანტინე ესაძე, ლევან კუხაშვილი, სცენარის ავტორი – ია გავაშელი ).
20. მსოფლიო კარგავს სიყვარულს (პროდიუსერი – შპს “ლაკუმი” კონსტანტინე ესაძე, რეჟისორი – ლაშა მინდიაშვილი, სცენარის ავტორი – ლაშა მინდიაშვილი ).
21. თორმეტი გაკვეთილი (პროდიუსერი – ააიპ “მაკ” ჯერეჯი ჯეიმს გასკილ, რეჟისორი – გიორგი მრევლიშვილი, სცენარის ავტორი – გიორგი მრევლიშვილი).
22. მკვდარი სულების არდადეგები (პროდიუსერი -შპს “პარაშუტი” კონსტანტინე კალანდაძე, რეჟისორი – ეკატერინე ჭელიძე, სცენარის ავტორი – ეკატერინე ჭელიძე ).
23. საქართველო (პროდიუსერი – ფ/პირი ელგუჯა ჩიტაშვილი , რეჟისორი -პაატა ტაბაღუა, სცენარის ავტორი -ელგუჯა ჩიტაშვილი ).
24. ხვრელი (პროდიუსერი -შპს “სტუდია ლოკოკინა” ალექსანდრე კვატაშიძე,რეჟისორი -ალექსანდრე კვატაშიძე, სცენარის ავტორი -ალექსანდრე კვატაშიძე).
25. მოსავალი (პროდიუსერი – ააიპ “სინემარკ” ნათია გულიაშვილი, რეჟისორი – მიხეილ ანთაძე, სცენარის ავტორი – მიხეილ ანთაძე).
26. შეხვედრა (პროდიუსერი -შპს “1991 ფროდაქშენს” ნინო ჩიჩუა, რეჟისორი – ანა ხაზარაძე, თამარ სხირტლაძე, სცენარის ავტორი -ანა ხაზარაძე, თამარ სხირტლაძე,ინა ივანჩეანუ).
27. ღრულები სახურავზე (პროდიუსერი – შსგ “ლირა ფროდაქშენს” ლალი კიკნაველიძე,რეჟისორი-ლალი კიკნაველიძე, სცენარის ავტორი- ლალი კიკნაველიძე).
28. #გიორგისთვის (პროდიუსერი -შპს “ტრავმა ფილმს” გიორგი გეთიაშვილი , რეჟისორი-გ. გეთიაშვილი, სცენარის ავტორი -გ.გეთიაშვილი).
29. 11+ (პროდიუსერი -ფ/პირი ნ.აბრამიშვილი, რეჟისორი – გ. ცხვედიანი, სცენარის ავტორი – გ. ცხვედიანი ).
2018 წელს მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი 29 პროექტი ა/წ 14 მაისს გადაეცა საექსპერტო კომისიას.
საექსპერტო კომისიის წევრები:
სალომე ჯაში – რეჟისორი;
ირაკლი მახარაძე – რეჟისორი;
ლევან კიტია – რეჟისორი/პროდიუსერი;
არჩილ ხეთაგური – რეჟისორი;
მანანა ანასაშვილი – რეჟისორი.
კონკურსანტებთან პირველი ტურის გასაუბრება დაინიშნა 2018 წლის 26 და 27 ივნისს 11:00 საათზე.
გისურვებთ წარმატებებს!