2020 წელს დოკუმენტური ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში წარმოდგენილი პროექტები

/2020 წელს დოკუმენტური ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში წარმოდგენილი პროექტები

ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2020  წელს დოკუმენტური ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია   27  პროექტი.

,,რაც თავი მახსოვს” – (პროდიუსერი – შპს ,,ფორმო” მაკა გოგალაძე, რეჟისორი – მაკა გოგოლაძე);

,,ყოველთა ქართველთა მსოფლიო კონგრესი” – (პროდიუსერი ი/მ გენო ცაავა,  რეჟისორი – გენო ცაავა);

,,სცენა” – (პროდიუსერი – შპს ,,ვარს-სტუდიო” გიორგი ვარსიმაშვილი, რეჟისორი – გიორგი ვარსიმაშვილი);

,,გური დედა ტუია” – (პროდიუსერი –  ააიპ ,,ლეველ 2 ფილმს” მარიამ კობალაძე,   რეჟისორი – გიორგი ფარქოსაძე);

,,რუსთაველის ქვეყანა” – (პროდიუსერი –  ააიპ ,,საავტორო ფილმების სტუდია” ზურაბ ინაშვილი, რეჟისორი – ზურაბ ინაშვილი);

,,მედეა’’ – (პროდიუსერი – ააიპ ,,კაქტუსი” ცირა გვასალია , რეჟისორი – ცირა გვასალია);

,,ჩემი დაკარგული სხეული“ – (პროდიუსერი – შპს ,,სტუდია ლოკოკინა” ალექსანდრე კვატაშიძე, რეჟისორი –  ალექსანდრე კვატაშიძე);

,,ატონალური გაბრწყინება”– (პროდიუსერი – შპს ,,სპარკ” ალექსანდრე ქორიძე, რეჟისორი – ალექსანდრე ქორიძე);

,,ოცნება კადილაკზე”– (პროდიუსერი – შპს ,,პარაშუტი” ელენე მარგველაშვილი,  რეჟისორი – ელენე მიქაბერიძე);

,,რესპუბლიკა”– (პროდიუსერი – ააიპ ,,კავშირი ოპიოდოკ” მარიამ ჭაჭია, რეჟისორი – ხვიჩა ემირიძე, თინათინ ემირიძე);

,,პირველად იყო სიტყვა”– (პროდიუსერი – ააიპ ,,აბკ ტექნოლოჯი” არჩილ ახვლედიანი, რეჟისორი – ნინო ახვლედიანი);

,,ბოლო ზარი” – (პროდიუსერი – შპს ,,ნათურა ფილმი” ციალა აბესაძე, რეჟისორი – გივი (ბესო) ოდიშარია);

,,დაკარგული ბაბილონი-რას ელოდება მსოფლიო”– ( ი/მ გივი ალაზნისპირელი, რეჟისორი – გივი ალაზნისპირელი);

,,სიყვარული მეტეორივითაა” – (ააიპ ,,მაკ ჯორჯია” ჯერემი გასკილი, რეჟისორი – ნათია არაბული);

,,ოზიმანდია” – (პროდიუსერი – შპს ,,ტერა ინკოგნიტა ფილმს” გიორგი ქობალია,  რეჟისორი – მიშო ანთაძე);

,,კავკასიონის ხუთი ხედი” – (პროდიუსერი – შპს ,,Eco Films” ნიკოლოზ წიკლაური, რეჟისორი – ნიკოლოზ წიკლაური);

,,სამოქალაქო ომის მოტივებზე” – (პროდიუსერი – შპს ,,ზაზარფილმი” ზაზა რუსაძე, რეჟისორი – სოსო დუმბაძე, ზაზა რუსაძე);

,,გულო ნუ გეშინია” – (პროდიუსერი – შპს ,,ბი-აი-თი სტუდიო” მარიამ ბიწაძე, რეჟისორი – ანა კვიჭიძე);

,,მაღლა თაზოა” – (პროდიუსერი – შპს ,,ს.ს.ს.” ილია ფარსადანიშვილი, რეჟისორი – თორნიკე ბზიავა);

,,ლელა(პროდიუსერი – ააიპ ,,ახალგაზრდა ხელოვანთა საერთაშორისო გაერთიანება” ირინე გელაშვილი, რეჟისორი – დავით ჭიკაძე);

,,ქალები” – (პროდიუსერი – შპს ,,ნიუდოკსფილმ” ნინუკა ქოიავა, რეჟისორი – თათია ახალშენაშვილი);

,,გუჯი” – (პროდიუსერი – შპს ,,ახალი ქართული ფილმი+” ნიკოლოზ აბრამაშვილი,  რეჟისორი – ალექსანდრე რეხვიაშვილი);

,,პატივი უკანასკნელ გზაზე” –  (პროდიუსერი – შპს ,,Predator Films” თამარ გოლავა, რეჟისორი – თამარ გოლავა);

,,მე ვხედავ მზეს” –  (პროდიუსერი – შპს ,,Predator Films” თამარ გოლავა, რეჟისორი – თამარ გოლავა);

,,უცნობი ფალავანი” – (პროდიუსერი – შპს ,,პალესტრა” თეიმურაზ ცავა, რეჟისორი – თეიმურაზ ცავა);

,,ღრუბლები სახურავზე” – (პროდიუსერი –  შპს ,,შემოქმედებითი საწარმოო გაერთიანება ლირა ფროდაქშენი” ლალი კიკნაველიძე, რეჟისორი – ლალი კიკნაველიძე);

,,შორეული ახლობლები” – (პროდიუსერი – ი/მ რატი რეხვიაშვილი, რეჟისორი – ალექსანდრე რეხვიაშვილი).

 

ინფორმაცია პროექტების კომისიისთვის გადაცემის შესახებ გამოქვეყნდება ეროვნული კინოცენტრის ვებ-გვერდზე.

 

2020-03-26T17:08:39+00:00