სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წელს წარმოების დაფინანსების კონკურსის პირველი ტურის შედეგები

/სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წელს წარმოების დაფინანსების კონკურსის პირველი ტურის შედეგები

ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2019-2020 წელს სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი იყო 21 პროექტი.

2019 წლის 9 თებერვალს საექსპერტო კომისიის სხდომაზე კომისიის წევრების შეფასებით პირველ ტურში ქულები ასე გადანაწილდა:

1.,,აგვისტო” (პროდიუსერი – შპს,, ბენეფაქტორი’’ ზაზა მერაბიშვილი, რეჟისორი – ზაზა მერაბიშვილი , სცენარის ავტორი – ზაზა მერაბიშვილი)- 100 ქულა.
2.,,დევნილი” (პროდიუსერი – შპს ,, არტ პარალელი’’ თენგიზ თხილავა, რეჟისორი – გიორგი გერსამია , სცენარის ავტორი – გიორგი გერსამია) – 100 ქულა.
3.,,საქართველო“ (პროდიუსერი – შპს „დაკარგული ლეგენდები’’ ნიკოლოზ ხომასურიძე, რეჟისორი – ნიკოლოზ ხომასურიძე , სცენარის ავტორი – ნიკოლოზ ხომასურიძე)-118ქულა.
4.,,სად მიდის ლიზა (ქართულ–აფხაზური დღიურები)” (პროდიუსერი – შპს „N&N’’ ნანა ჯანელიძე, რეჟისორი – ნანა ჯანელიძე , სცენარის ავტორი – ნანა ჯანელიძე,ლია ტოკლიკიშვილი)-166 ქულა.
5.,,ტერცო მონდო“(პროდიუსერი – სს ,,ქართული ფილმი’’ ხათუნა ხუნდაძე, რეჟისორი – მერაბ კოკოჩაშვილი , სცენარის ავტორი – მერაბ კოკოჩაშვილი)- 158 ქულა.
6.,,ბრძოლა – ბერი გაბრიელი“(პროდიუსერი – შპს ,,სინემაგია’’ გიორგი კაჭარავა, რეჟისორი – გიორგი კაჭარავა, სცენარის ავტორი – გიორგი კაჭარავა)- 132 ქულა.
7.,,გზები და გზაჯვარედინები“(პროდიუსერი – შპს ,,ცისფერი მთები’’ ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია, სცენარის ავტორი – ელდარ შენგელაია, ამირან დოლიძე)- 148 ქულა.
8.,,ადგილის დრო“(პროდიუსერი – შპს ,, ბათუმის საავტორო ფილმების დამოუკიდებელი სტუდია’’ ზაზა ხალვაში, რეჟისორი – ზაზა ხალვაში, სცენარის ავტორი – ზაზა ხალვაში)-145 ქულა.
9.,,ვინ ხარ!?”(პროდიუსერი – ი.მ გენო ცაავა, რეჟისორი – გენო ცაავა , სცენარის ავტორი – პაატა მოისწრაფიშვილი)- 115 ქულა.
10.,,ბავშვი”(პროდიუსერი – შპს ,,აბკ სტუდია’’ მინდ. პირი კარლო ჩიხრაძე, რეჟისორი – ნინო ბასილია, სცენარის ავტორი – ნინო ბასილია) – 121 ქულა.
11.,,ციცინათელები”(პროდიუსერი – ააიპ ,,და იქმნა ნათელი’’ ლელა მაქაცარია-ანჯაფარიძე, რეჟისორი – ლევან ანჯაფარიძე , სცენარის ავტორი – ლევან ანჯაფარიძე)-126 ქულა.
12.,, ვისია უშბა?”(პროდიუსერი – შპს ,,თეთნულდი’’ იოსებ ჯაჭვლიანი, რეჟისორი – იოსებ ჯაჭვლიანი, სცენარის ავტორი – იოსებ ჯაჭვლიანი, ირაკლი სოლომანაშვილი, თამარ ბართაია)- 156 ქულა.
13.,,პატარა კაცი”(პროდიუსერი – შპს ,,შვიდკაცა +’’ გიორგი ბარაბაძე, რეჟისორი – გიორგი ბარაბაძე, სცენარის ავტორი – გიორგი ბარაბაძე)- 132 ქულა.
14.,,მაღლა აწეული ხელები”(პროდიუსერი – შპს ,,მაგნეტ ფილმს’’ დავით ისაკაძე, რეჟისორი – ქეთევან მაჭავარიანი, სცენარის ავტორი- ქეთევან მაჭავარიანი, ნესტან-ნენე კვინიკაძე) – 124 ქულა.
15.,,მკრთალი”(პროდიუსერი – შპს ,,კავკასიური ფილმოდრომი’’ რუსუდან პირველი, რეჟისორი – რუსუდან პირველი , სცენარის ავტორი – რუსუდან პირველი) – 107 ქულა.
16.,,მამა”(პროდიუსერი – შპს ,,აისბერეიქერი’’ ჯაბა მელქაძე, რეჟისორი – ჯაბა მელქაძე , სცენარის ავტორი- ზაზა კოშკაძე)-140 ქულა.
17.,,ცივი ღრუბლები”(პროდიუსერი -შპს ,,20 Steps Productions’’ ვლადიმერ კაჭარავა, რეჟისორი – კახაბერ კიკაბიძე, სცენარის ავტორი – კახაბერ კიკაბიძე)-162 ქულა.
18.,,გადაბრუნებული ტყე“(პროდიუსერი – შპს ,,მილიმეტრ ფილმი’’ დავით უჯმაჯურიძე, რეჟისორი – დიმიტრი მამულია, სცენარის ავტორი – დიმიტრი მამულია) – 134 ქულა.
19.,,ბალიაური”(პროდიუსერი – შპს ,,Film Asylum’’ვალერიან კირკიტაძე, რეჟისორი – დავით ჯანელიძე , სცენარის ავტორი – ვაჟა გიგაშვილი) – 149 ქულა.
20.,,თხილი” (პროდიუსერი – შპს ,,კინო იბერიკა” ლევან კოღუაშვილი , რეჟისორი – ლევან კოღუაშვილი, სცენარის ავტორი – ლევან კოღუაშვილი, გიორგი კეკელიძე)-164 ქულა.
21.,,უხერხემლო” ( პროდიუსერი – შპს ,, არტიზმი” ლაშა ხალვაში, რეჟისორი – გრიგოლ აბაშიძე , სცენარის ავტორი – გრიგოლ აბაშიძე, ალექს ჩიღვინაძე)-141 ქულა.

კომისიის გადაწყვეტილებით კონკურსის მეორე ეტაპზე გადავიდა ყველა ის პროექტი, რომელმაც დააგროვა 145 ქულა და მეტი (სულ 8 პროექტი):

1.,,სად მიდის ლიზა (ქართულ–აფხაზური დღიურები)” (პროდიუსერი – შპს „N&N’’ ნანა ჯანელიძე, რეჟისორი – ნანა ჯანელიძე , სცენარის ავტორი – ნანა ჯანელიძე,ლია ტოკლიკიშვილი)-166 ქულა.
2.,,თხილი” (პროდიუსერი – შპს ,,კინო იბერიკა” ლევან კოღუაშვილი , რეჟისორი – ლევან კოღუაშვილი, სცენარის ავტორი – ლევან კოღუაშვილი, გიორგი კეკელიძე)-164 ქულა.
3. ,,ცივი ღრუბლები”(პროდიუსერი -შპს ,,20 Steps Productions’’ ვლადიმერ კაჭარავა, რეჟისორი – კახაბერ კიკაბიძე, სცენარის ავტორი – კახაბერ კიკაბიძე)-162 ქულა.
4. ,,ტერცო მონდო“(პროდიუსერი – სს ,,ქართული ფილმი’’ ხათუნა ხუნდაძე, რეჟისორი – მერაბ კოკოჩაშვილი , სცენარის ავტორი – მერაბ კოკოჩაშვილი)- 158 ქულა.
5. ,, ვისია უშბა?”(პროდიუსერი – შპს ,,თეთნულდი’’ იოსებ ჯაჭვლიანი, რეჟისორი – იოსებ ჯაჭვლიანი, სცენარის ავტორი – იოსებ ჯაჭვლიანი, ირაკლი სოლომანაშვილი, თამარ ბართაია)- 156 ქულა.
6. ,,ბალიაური”(პროდიუსერი – შპს ,,Film Asylum’’ვალერიან კირკიტაძე, რეჟისორი – დავით ჯანელიძე , სცენარის ავტორი – ვაჟა გიგაშვილი) – 149 ქულა.
7.,,გზები და გზაჯვარედინები“(პროდიუსერი – შპს ,,ცისფერი მთები’’ ნელი შენგელაია, რეჟისორი – ელდარ შენგელაია, სცენარის ავტორი – ელდარ შენგელაია, ამირან დოლიძე)- 148 ქულა.
8. ,,ადგილის დრო“(პროდიუსერი – შპს ,, ბათუმის საავტორო ფილმების დამოუკიდებელი სტუდია’’ ზაზა ხალვაში, რეჟისორი – ზაზა ხალვაში, სცენარის ავტორი – ზაზა ხალვაში)-145 ქულა.

გასაუბრება მეორე ტურში გადასულ კონკურსანტებთან ჩატარდება 2019 წლის 11 თებერვალს.
დანარჩენი ცამეტი პროექტი კონკურსს გამოეთიშა.

By |2019-02-17T14:15:15+00:00თებერვალი 9th, 2019|გამორთულია კომენტარი ჩანაწერზე: სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2019-2020 წელს წარმოების დაფინანსების კონკურსის პირველი ტურის შედეგები

About the Author: